4all4ever

Forum dyskusyjne zawsze dla wszystkich (:

Ogłoszenie

Pragnę poinformować, iż to forum jest w trakcie tworzenia, lecz już teraz możesz się zarejestrować, a być może będziesz mógł śledzić aktywność naszych operatorów. A teraz czas, aby nas wspomóc. Pokaż nasz forum swoim znajomym i zareklamuj je, a nie ominie cię miła nagroda!

  • Index
  •  » Metal
  •  » Rodzaj muzyki: Metal sympfoniczny

#1 2011-06-21 14:31:45

 Rachel

lubie placki

Skąd: Hell.
Zarejestrowany: 2011-06-21
Posty: 9
Punktów :   
WWW

Rodzaj muzyki: Metal sympfoniczny

Metal symfoniczny jest podgatunkiem metalu, który można określić jako łączący w sobie bogatą instrumentację lub chóry z metalowymi riffami, rytmami i konstrukcjami utworów. Przy czym stosowane tu techniki metalowe oraz treści utworów nie są charakterystyczne dla żadnego innego podgatunku metalu lub są mieszanką różnych podgatunków tegoż. Często też pierwszoplanowi wokaliści śpiewają zgodnie z techniką klasyczną.


Kilka zespołów grających ten gatunek muzyki:
Nightwish,
Epica,
Lunatica,
Xandria,
Leaves' Eyes,
Sirenia,
Delain,
Within Temptation,
After Forever,
Tristania,
Metallica


-----------------------------------

No więc wypowiadajcie się o tym oto gatunku metalu! ^^

Ja osobiście bardzo lubię metal symfoniczny, a moim ulubionym zespołem z tego gatunku jest Nightwish, ale Within Temptation też nieźle gra.

Offline

 

#2 2011-06-22 11:35:03

 Nineve

Admin

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-06-11
Posty: 9
Punktów :   -2 
WWW

Re: Rodzaj muzyki: Metal sympfoniczny

Ja symfonicznego metalu nie trawię ^^

Preferuję heavy metal lub horror metal, lecz są dość trudne do zrozumienia dla większości ludzi. Świetnym połączeniem jest też Industrial metal.

Dobrą nutą wydaje się Metallica, która tworzy niektóre utwory jako symfoniczny metal.

Offline

 

#3 2011-06-22 13:55:52

 Rachel

lubie placki

Skąd: Hell.
Zarejestrowany: 2011-06-21
Posty: 9
Punktów :   
WWW

Re: Rodzaj muzyki: Metal sympfoniczny

to straw ;> symfoniczny metal jest fajny. chociaż czasami rzeczywiście mam wrażenie, żśe piosenki 'zlewają' się ze sobą, ale ogólnie przyjemnie się słucha płyt z tego gatunku

Offline

 
  • Index
  •  » Metal
  •  » Rodzaj muzyki: Metal sympfoniczny
Cieszy nas, że wybrałeś nasz forum! Zarejestruj się i poznaj ludzi podobnych do Ciebie (i nie tylko!) .

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blastmu.pun.pl www.aranze.pun.pl www.wirtualne-zycie.pun.pl www.rsn-2010.pun.pl www.roleservers.pun.pl